A sok kókler, inkorrekt, a szakmát csak ugató, kényszervállalkozóból avanzsált ’ingatlanos’ nem kis mértékben tett és a mai napig is tesz ezért. Fűt-fát ígérve, hogy vevőjük van az adott ingatlanra, az ún. apróbetűs, a tulajdonosokra hátrányos szerződési pontokat elhallgatva, brutál, 4-5 %-os jutalékért - persze azt ezt terhelő áfát is elhallgatva – szerződésre, sok esetben kizárólagos szerződésre
veszik rá az ingatlanjukat eladni kívánó tulajdonosokat. Ezután egy kacat telefonnal fotóznak rendetlen szobabelsőket, mosatlan edényektől zsúfolt konyhapultokat, sok esetben felnyitott tetejű WC-t, mérték, ill. léptékarányos alaprajzot csak a legritkább esetben készítve. Majd hemzsegve helyesírási hibáktól, magyartalan fogalmazással megírják az ingatlan szöveges hirdetését, feltöltik a saját honlapjukra - ha van – és munkájukat befejezettnek tekintik…
Persze nem minden ingatlanos dolgozik így, hál’ isten vagyunk jópáran akiknek velem együtt a hitvallásom, mottóm a következő: „…lehet ezt emberi módon, magas színvonalon, korrektül is csinálni – emberi áron…”