31/03/2026
Embert próbáló mindennapok..
Az építőipar nem a kényelmes, láblógatós munkákról szól a jó meleg szobában. Legalábbis többnyire nem ilyen körülmények fogadják ebben a szép iparágban dolgozó embereket.
Miért mondom hogy ebben a szép iparágban?
Bár szinte minden folyamat poros, koszos és ez kihatással jár a társadalmi megítélésünkre is. Ugye? Tök ciki, amikor nap végén az ember beszalad a boltba egy kenyérért de nem smokingba van, hanem poros melós göncbe...
Szerintem nem ciki.
Hogy miért?
Mert a melós ruha nem feltétlenül azért koszos, mert igénytelen az ember. Nem azért mert nem ad magára.
Csupán ez az ipar ilyen. Koszos és kemény, nehéz ipar.
De megéri!
Nem, nem az anyagiakra fogok kitérni!
Nincs szebb dolog, mint értéket teremteni. Épületeket, otthonokat, intézményeket látni felépülni. Felújíteni, szebbé és biztonságosabbá tenni, magunknak, a gyerekeinknek az utókornak.
Nincs is felemelőbb érzés, amikor egy család épülő otthonának már a tervezési ciklusában becsatlakozunk és azt vitatjuk meg, hogyan lenne praktikus, szép és biztonságos egy elektromos hálózat.
Igen, a hálózat!
Mert egy ízléses lámpa, egy mutatós led világítás vagy egy egyszerű kapcsoló is a hálózat része.
A látszat mögött rejlik maga a szakma, az odafigyelés, a precizitás.
Egyszónak is száz a vége.
Lehet, hogy nap végére porosak leszünk, de a munkát minden egyes nap lelkiismerettel elvégezzük!
Szerinted is ciki a poros, piszkos melós ruha?
Kérlek, írd meg kommentbe a poszt alá :)