12/08/2024
Labdien!
Informēju, ka šodien saņemta vēstule no pašvaldības par koplietošanas teritorijas kopšanu. Šogad bija nopļauta visa kooperatīvā teritorijā 4 ha apjomā par ko tika samaksāts 1698 EUR (šāda summa nebija plānota, bet neviens cits uzņēmums nepiedāvāja lētāku variantu, kā arī bija grūtības atrast izpildītāju, visi traktori atteicas braukt tik tālu),
Tomēr pašvaldība informē, ka teritoriju nepieciešams kopt kārtīgāk un biežāk, lai nepieļaut to aizaugšanu ar krūmiem.
Valde piekrīt, ka sakopta vide dzīvot un atpūsties ir labāk, tomēr finanšu līdzekļi mums ir tik cik ir.
Šogad ir sliktākā situācija ar maksājumiem. pašreiz mēs esam pilnīgi norēķinājušies par izpildītajiem darbiem 2024. g. un kooperatīvām ir 2900 EUR kontā, kurus mēs plānojam izmantot 2025.g. ceļa remontdarbu turpināšanai, izvirzot ļoti ambiciozu plānu 600 metri. Tomēr ir daļa dārzu īpašnieku, kuriem nerūp koplietošanas teritorijas attīstība un tas kopšana, kā arī vide apkārt.
Šovasar konstatēti 27 pilnīgi nekopti dārzi, par kuriem paziņots pašvaldībai, nepieciešams atzīmēt, ka 90% no šiem dārzu īpašniekiem neko arī nemaksā. Prakse paradīja, ka šis ir efektīvs līdzeklis panākt vismaz savu dārzu kopšanu, lai panākt sakoptāku vidi apkārt.
Pašvaldība informēja, ka kooperatīvām nepieciešams sniegt paskaidrojumu ne tikai par teritorijas kopšanu bet arī pa īpašniekiem kuri nožogoja teritoriju aiz savas robežas. Pašreiz paskaidrojums ir sniegts pašvaldībai un ar katru dārza īpašnieku, kurš DKS "Lazdas" biedrs un kuram ir nepieciešams pārcelt savu žogu valde sazināsies atsevišķi.
P.s. Nepieciešams runāt ar saviem kaimiņiem un mēģināt pārliecināt viņus, ka sakopta vide dzīvot ir labāk. Bieži kaimiņi zin, kurš nemaksā, bet domā, ka tas ir kooperatīvā valdes problēma, tomēr nepieciešams saprast arī to, ka visi kopā mēs esam kooperatīvs, un nemaksātājs krāpj visus pārējos.
Pašreiz ir ierosinātas 4 tiesvedības, ar vienu dārzu ir panākts, ka parādi ir samaksāti un iesniegums no tiesas ir atsaukts.
Paldies visiem, kuri atbalsta kooperatīvā attīstību, pēdējo divu gadu laikā mēs esam izdarījuši kopīgiem spēkiem ļoti daudz, lai dzīve būtu patīkama arī mūsu koplietošanas teritorijā. Protams bija arī trūkumi, kurus vel nepieciešams labot, lai sakopt visu kooperatīvu.