14/04/2025
ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKU: WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA PRZY UL. WŁADYSŁAWA REYMONTA NR 13 W WAŁBRZYCHU
Opis projektu, cel i zakres prac
Przedmiotem projektu jest termomodernizacja budynku wielorodzinnego, która ma doprowadzić do
zmniejszenia zużycia energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzewania obiektu w sezonie grzewczym.
Projekt wpisuje się w cele działania 9.5 FEDS 2021-2027 zakładający zwiększenie efektywności energetycznej
istniejących budynków mieszkalnych.
Zmniejszenie zużycia energii przyczyni się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery, co poprawi
stan środowiska naturalnego.
Celem społeczno-gospodarczym projektu jest poprawa sytuacji ekonomicznej mieszkańców budynku, jak
również zwiększenie komfortu warunków mieszkaniowych.
Nie bez znaczenia jest efekt estetyczny otoczenia, co przełoży się większą atrakcyjność miejscowości
turystycznych Dolnego Śląska.
Zakres projektu przewiduje termomodernizację budynku obejmującą : docieplenie dachu, ścian zewnętrznych i
o ile jest to niezbędne to wymiana stolarki drzwiowej i okiennej w częściach wspólnych
Grupy docelowe
Grupą docelową projektu są osoby zamieszkujące budynek wspólnoty mieszkaniowej, będący przedmiotem projektu.
Rezultat
Rezultatem realizacji projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w lokalach mieszkalnych z 214,8700 MWh/rok do 55,1700 MWh/rok
Wartość projektu 393,516.54 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich 314,813.24 zł
Dofinansowanie otrzymane w ramach wsparcia finansowego z Unii Europejskiej