24/12/2025
Jedno z najczęstszy pytań jakie słyszę od ludzi brzmi:
Co Ty robisz w zimę‼️❓️
Więc tak, po pierwsze primo nie wiem czy zauważyliście, ale od jakiegoś czasu zimy nie wyglądają już tak jak kiedyś tzn. z 20, 30...lat temu.
Są znacznie łagodniejsze: mniej opadów, wyższe temperatury.
To wszystko sprawia, że jest to okres wręcz idealny na prace porządkowe w ogrodach🪓.
Można zrobić rzeczy, na które w sezonie nie ma za bardzo czasu.
Wycinka zarośli, niepotrzebnych samosiejek, starych drzew, krzewów, ktore już nie wpisują się w nową koncepcję ogrodu✂️. Czemu nie? Zimowy czas jest do tego wprost idealny.
Po drugie sekundo ogólno pojęte prace serwisowe🛠. O sprzęt też trzeba zadbać. Wiadomo, pewne rzeczy należy robić na bieżąco, ale niektóre, te wymagające więcej czasy i energii lepiej wykonać w okresie mniej obciążonym pracą u klientów. Tu znowu okres zimowy jest tym czasem, w którym można się bardziej dokładnie przyjrzeć różnego rodzaju sprzętom jak i pojazdom, tak żeby na sezon były należycie przygotowane.
Po trzecie primo odpocząć też kiedyś trzeba 😜
Nikt z nas nie jest ze stali, oprócz mojej teściowej oczywiście 😉 I tutaj po raz kolejny okres zimowy, jak żaden inny, pozwala mi odpoczywać w sposób, który kocham najbardziej, czyli podróżując 🧭✈️ Mogę zwiedzać i poznawać nowe miejsca, potrawy, ludzi za ułamek ceny ponieważ jest to właśnie okres zimowy, czyli poza sezonem. A uwierzcie mi poza sezonem może być naprawdę pięknie 🏞🏜🏝
Reasumując: dziękuję wszystkim zatroskanym ALE serio mam co robić w zimę 🙃
P.s.
Dziękuję wszystkim klientom za zaufanie i za super współpracę (mam wielkie szczęście, bo mam samych super klientów) w tym roku, no i oczywiście Wesołych Świąt życzę ‼️