29/09/2024
Witajcie !
Jak wiecie w sobotę wyruszyliśmy wraz z moją żoną Joanna Pająkiewicz z otrzymanymi od Was darami dla poszkodowanych w powodzi w Kotlinie Kłodzkiej, a dokładnie we wsi Trzebieszowice. Darów otrzymanych od Was było tak wiele, że trzeba było wypożyczyć przyczepkę żeby to wszystko zabrać. W tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować Magdalena Marek Salbert Gielniak - dziękuję bardzo, bez Was nie zabrałbym wszystkiego.
Dzisiaj wróciliśmy szczęśliwi, że mogliśmy wszyscy razem pomóc poszkodowanym. Właśnie dzwoniła moja siostra z informacją, że obdarowanych zostało łącznie 14 rodzin i wszystko co zostało zawiezione już jest rozdane!👏👏👏
Prosiła, żeby Wam wszystkim przekazać WIELKIE PODZIĘKOWANIA od tych, którzy otrzymali pomoc. Są wśród nich ludzie młodzi, którym woda zabrała część dobytku ale też starsi, którzy zostali eksmitowani ze swoich domów, bo woda tak podmyła fundamenty, że dom nadaje się do rozbiórki (zdjęcie takich dwóch budynków poniżej)
Uwierzcie mi - to co pokazują w telewizji lub na zdjęciach można zobaczyć nie oddaje obrazu rzeczywistej tragedii. W tej wsi rzeka w jednym miejscu rozlała się prawie na 1km szeroko, zabierając i niszcząc prawie wszystko.
Podsumowując - efekt zbiórki darów zaskoczył mnie bardzo. Pomogliście ludziom w potrzebie, a oni są Wam bardzo wdzięczni.
DZIĘKUJĘ WAM BARDZO!!!
Misja zakończona 😎