23/03/2026
‼️W sobotę o godzinie 17:00 przy przedszkolu Mały Mistrz na zaproszenie prezes SM Piast pani Anny Kondrasiuk odbyło się spotkanie z Mieszkańcami naszej nieruchomości‼️
Chwilę po 17:00 na życzenie zmarzniętych mieszkańców cała grupa przeszła do jednej z większych bram (Drzewieckiego 63) po czym Prezes rozpoczęła spotkanie. Przedstawiła mieszkańcom nową panią wiceprezes do spraw technicznych, panią Joannę Mrugas oraz asystentkę zarządu panią Agnieszkę Wiśniewską, która również obsługuje radę nadzorczą co umożliwia lepszy kontakt zarządu z radą. W ciekawy graficzny sposób przedstawiła strukturę organizacyjną spółdzielni.
Podczas spotkania Pani prezes poruszyła wiele istotnych tematów oraz odpowiedziała na wiele kwestii zgłaszonych przez poszczególnych mieszkańców.
🔴Zamknięcie zsypów. Jest to kość niezgody, bo od razu na hasło "czy chcemy zamknięcia zsypów" od zebranych padły słowa TAK i NIE jednocześnie. Ankieta która została przeprowadzona przez spółdzielnię wykazała że większość jest na NIE , ale trzeba wziąć pod uwagę, że udział w niej wzięło bardzo mało osób. Padła propozycja, żeby mieszkańcy sami zajęli się zbieraniem głosów. Wiceprezes przedstawiła wszystkie "za i przeciw" istnienia zsypów oraz sposób ewentualnej ich likwidacji.
🔴Fundusz remontowy. Pani wiceprezes przedstawiła stan finansowy oraz zaksięgowane kwoty za remonty klatek, wind i inne usługi. Odpowiedziała na pytania osobom szczególnie zainteresowanym stroną finansową.
🔴Poruszyliśmy temat przetargu na windy. Jesteśmy zainteresowani możliwością otrzymania na atrakcyjnych warunkach pożyczki z funduszu dostępności z którego środki mogą być przeznaczone właśnie na windy.
🔴 Mamy też dobra wiadomość dla mieszkańców szczególnie naszych Seniorów. Otóż w lokalu po przedszkolu przy ul Bajana powstanie CAL - CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ, finansowane ze środków Gminy. Będzie tam prowadzona szeroka działalność służąca aktywizacji i integracji mieszkańców, szczególnie dzieci i seniorów.
🔴Poza tym poruszono sprawę słupka w bramie przejazdowej - temat jest nadal otwarty
🔴sprawa łatania dziur w drogach, stojaki na rowery, niedokończony remont tarasu/dachu garażu... i wiele pojawiających się w trakcie innych tematów.
🔴Na koniec od jednej z mieszkanek padł zarzut jakoby rada nieruchomości robiła "sobie remonty swoich klatek" co jest totalnym pomówieniem i zostało to od razu wyjaśnione. Jeśli komuś takie myśli przychodzą do głowy to rada zaprasza na zebrania jak również do zaangażowania się w pracę rady w charakterze członka. Co trzy lata są wybory do rad nieruchomosci, można wykazać się pomysłami jak rzetelnie i sprawiedliwie rozdzielić fundusze pomiędzy wszystkie bramy aby zadowolić wszystkich mieszkańców, co jak się okazuje nie jest takie proste.
‼️W spotkaniu wzięło udział 25 - 30 osób, było to jedno z liczniejszych a może i najliczniejsze spotkanie z mieszkańcami w naszej nieruchomości‼️