02/06/2026
Ieri a fost Ziua Copilului și m-am gândit că e un moment bun să îți spun câteva lucruri despre mine pe care probabil nu le știi.
- Îmi e frică de înălțime.
Și nu frică ușoară…La 7-8 ani, am mers cu telecabina la Cota 1400. Când am ajuns sus, m-am așezat direct pe pământ, mi-am pus ochelarii de soare să nu se vadă că țin ochii închiși și le spuneam părinților că nu mă misc de acolo. Motivul? Îmi era frică să nu mă rostogolesc.
- Sunt o persoană foarte curioasă.
Eram atât de curios când eram mic, încât dacă te vedeam că mesteci ceva, te întrebam imediat: „Ce ai în gură?”
Curiozitatea asta nu a dispărut. Azi o folosesc altfel — dar tot mă întreb constant: de ce? cum? ce se întâmplă dacă facem altfel?
- Sunt foarte pofticios.
La alegerile prezidențiale, Ciolacu spama TikTok-ul cu videouri. Într-unul dintre ele bea Spill the Tea. Și deși nu eram deloc fanul lui, ba din contră, tot am poftit la ceaiul lui. Nu am rezistat pana nu mi-am cumpărat. Nu comentez nimic altceva.
- Sunt o persoana foarte calculată si analitică.
La un moment dat am vrut să comand pizza și nu știam ce dimensiune să aleg. Evident, am calculat raportul preț vs suprafață pentru pizza de 25 cm vs 30 cm si am ales varianta care era cea mai eficienta.
Ăsta sunt eu în afara conținutului despre regim hotelier.